“Pentru educatoare si manageri de grădinițe, aceasta va fi o zi pe care să o luați în suflet și în practicile voastre de zi cu zi, din clasă.
O zi despre toate lucrurile care contează pentru fundația unui copil!”

Grădinița 2.0

Grădinița 2.0 este un atelier aplicat pentru educatori și manageri cu exemple de activități, materiale și strategii pentru cea mai importantă etapă de creștere fizică, intelectuală și emoțională a copiilor noștri! O șansă pentru a începe devreme, inspirat și informat, dezvoltarea conștientă a celui mic.

București, Hotel Mercure Unirii, 09 Februarie @ 09:00

Un eveniment facilitat de

Cea mai inteligenta, simpla si eficienta aplicatie care te ajuta sa iti gestionezi activitatea de la gradinita.

KeyNote Speaker

Oana Moraru

Oana Moraru este consilier educaţional, fondatoarea şcolii Helikon şi a platformei Vocea Părinţilor, învățătoare și profesor de Limba română și engleză.

Invitați

Sâmbătă

Înregistrare participanți. Welcome coffee

Keynote Speech - Oana Moraru

REZULTATE STUDIU GRĂDINIȚA 2.0:

STUDIU CU PRIVIRE LA ROLUL TEHNOLOGIEI ÎN EDUCAȚIA PREȘCOLARĂ

Locație Eveniment

Hotel Mercure Unirii

Sala Mircea Vodă

București, România

Înscrie-te la eveniment

Agenda evenimentului aduce în discuție importanța implicării părinților în educația copiilor și impactul major pe care îl poate avea pentru dezvoltarea celor mici o colaborare strânsă și consecvență între dascăli și părinți.

Organizator

Kinderpedia este o soluție digitală interactivă care aduce împreună gradinițele, educatorii și părinții pe aceeași platformă.